Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Złoty traci

2014-06-11

Dzisiejsza sesja na głównych parach złotowych to osłabienie naszej waluty. Dolar kosztuje 3,0412 PLN, za wspólną walutę trzeba zapłacić 4,1188 PLN. Ponadto znacznie tanieją dziś nasze obligacje i w przypadku dziesięciolatek ich rentowność rośnie o 1,7 proc. i wynosi 3,6 proc. Dodajmy, że słabo radzi sobie również GPW. Dziś nie mieliśmy żadnych odczytów z naszego kraju.

 

 

Eurodolar niemal bez zmian

 

 

Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej to stabilizacja kursu w okolicach 1,354 i obecnie eurodolar znajduje się na poziomach z poranka. Podczas dzisiejszej sesji nie mieliśmy znaczących figur makroekonomicznych, wiec impulsów mogących wywołać jakąś większą zmienność na wykresie tej pary, było jak na lekarstwo. Jedynym wartym odnotowania odczytem była liczba wniosków o kredyt hipoteczny w USA, która po uwzględnieniu czynników sezonowych, wzrosła o 10,3 proc. w stosunku do poprzedniego tygodnia. Odczyt ten nie miał jednak dużego znaczenia dla rynku.

 

Dziś czekają nas jeszcze odczyty dotyczące budżetu federalnego (maj) oraz tygodniowa zmiana zapasów paliw (obie z USA). Z kolei jutrzejszy dzień zapowiada się na najciekawszy w tym tygodniu. Poznamy odczyt dotyczący produkcji przemysłowej w Strefie Euro, a z USA wyniki sprzedaży detalicznej, ceny importu i eksportu oraz cotygodniowe dane dotyczące liczby nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.

 

 

 

 

 

Autor:

Michał Palenciuk FMCM

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc