Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Złoty nieznacznie zyskuje

2014-06-03

Ostatnie kilka godzin handlu na złotym to nieznaczne umocnienie naszej waluty. Dolar kosztuje 3,0445 PLN, za euro trzeba zapłacić 4,1418 PLN. Dziś poznamy decyzję Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych, jednak tu nie należy oczekiwać żadnych zmian, a główna stopa zostanie utrzymana na niezmienionym poziomie 2,5 proc.

 

Po samej decyzji czeka nas jeszcze komunikat po posiedzeniu Rady. Wydarzenia te nie będą miały jednak wpływu na wartość złotego. W kontekście wartości naszej pary najważniejszym wydarzeniem w tym tygodniu będzie czwartkowa decyzja ECB w sprawie stóp procentowych.

 

Dziś ważny odczyt o inflacji z Eurolandu

 

Początek dzisiejszej sesji na głównej parze walutowej to stabilizacja kursu i płaski handel w okolicach poziomu 1,36. Obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,3603. Na gruncie analizy technicznej najbliższym oporem jest poziom 1,3587, którego pokonanie może wygenerować mocniejszy spadek kursu.

Podczas dzisiejszej sesji czekają nas kolejne ważne dane. Poznamy odczyty o inflacji HICP (maj) i stopie bezrobocia (kwiecień) ze Strefy Euro oraz dane z USA w postaci zamówień na dobra trwałego użytku (kwiecień).

Po wczorajszym słabszym odczycie o inflacji z Niemiec, która okazała się najniższa od 4 lat, dzisiejszy odczyt może również rozczarować i osłabić euro. Prognoza rynkowa zakłada stabilizacje na poziomie 0,7 proc., jednak naszym zdaniem może się ona okazać niższa i wynieść 0,5 proc.

 

 

 

Autor:

Michał Palenciuk FMCM

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc