Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Złoty nieznacznie traci

2014-06-11

Ostatnie kilka godzin handlu na głównych parach złotowych to dalsze osłabienie złotego, które jest konsekwencją ucieczki części kapitału zagranicznego z naszego kraju. Dollar kosztuje 3,0390 PLN, za Euro trzeba zapłacić 4,1140 PLN. Kolejną sesję tanieją nasze obligacje, a ich rentowność rośnie i w przypadku obligacji 10-letnich wynosi 3,602 proc.

 

Dziś nie mamy żadnych odczytów z naszego kraju, te pojawia się dopiero w piątek, a najważniejszych z nich będzie wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych, czyli popularna inflacja konsumencka (maj).

 

 

Para EUR/USD poniżej 1,3550

 

Początek dzisiejszej sesji na głównej parze walutowej to lekkie spadki wartości eurodolara. Obecnie wyceniany jest on na 1,3539. 

 

Dane z USA mogą wpłynąć na kurs dolara

 

Podczas dzisiejszego dnia nie mamy istotnych figur makroekonomicznych (podobnie jak w poniedziałek i wtorek). W kontekście wartości pary EUR/USD warto jedynie zwrócić uwagę na dane z USA w postaci liczby nowych wniosków o kredyt hipoteczny (tydzień), budżet federalny (maj) oraz tygodniową zmianę zapasów paliw. Ponadto czeka nas jedno publiczne wystąpienie członka zarządu ECB (Yves Mersch).

Podczas dzisiejszej sesji nie powinniśmy też być świadkami dużej zmienności na wykresie, z dużym prawdopodobieństwem czekają nas dziś dalsze spadki wartości tej pary (EUR/USD), ewentualnie konsolidacja na dotychczasowych poziomach.

 

 

 

 

 

 

Autor:

Michał Palenciuk FMCM

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc