Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Złoty nieznacznie mocniejszy

2014-04-16

Ostatnie kilka godzin na głównych parach złotowych to nieznaczne umocnienie naszej waluty. Dolar kosztuje 3,0272 PLN, za euro trzeba zapłacić 4,1871 PLN.  

 

Rentowność naszych benchmarkowych 10 letnich obligacji wynosi 4,07 proc.Podczas dzisiejszego dnia mamy również kilka figur makroekonomicznych z naszego kraju, ukażą się: wskaźniki inflacji bazowej (marzec) oraz przeciętne wynagrodzenie i zatrudnienie (marzec).

 

Wzrost pary EUR/USD

Dzisiejsza, sesja rozpoczyna się od lekkich wzrostów wartości pary EUR/USD, jednak ta sytuacja w kolejnych godzinach może ulec zmianie. Obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,3829. Na gruncie analizy technicznej najbliższe wsparcie można teraz wyznaczyć na poziomie 1,3790, którego pokonanie wczoraj się nie udało. Jego przełamanie otworzy drogę w okolice 1,3750. 

 

Dziś w kalendarzu mamy kilka figur makroekonomicznych. Ze Strefy Euro poznamy dane dotyczące inflacji konsumenckiej (marzec) oraz bilans płatniczy (luty).  Z kolei USA ukażą się dane z rynku nieruchomości: pozwolenia i rozpoczęte budowy domów (marzec) ponadto poznamy: wykorzystanie mocy produkcyjnych (marzec) oraz produkcję przemysłową (marzec). Pojawi się również tzw. Beżowa Księga, czyli  publikowany osiem razy do roku raport dotyczący bieżącej sytuacji gospodarczej w USA oraz prognoz dotyczących najbliższych decyzji FED. Warto dodać, że na dziś zaplanowane jest również wystąpienie szefowej Fed – Janet Jellen. 

 

 

 

 

Autor:

Michał Palenciuk FMCM

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc