Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Złoty nieznacznie mocniejszy

2014-04-10

Dzisiejsza sesja na rynku walutowym to dalsze wzrosty wartości pary EUR/USD. Obecnie wyceniana jest ona na 1,3806, co więcej na gruncie analizy technicznej przełamane zostały opory w postaci linii trendu spadkowego poprowadzonej od 19 marca tego roku oraz poziomu 1,38. Dalsze wzrosty kursu tej pary są dziś już mało prawdopodobne, a kurs nie powinien przebić poziomu 1,3830. 

 

Podczas dzisiejszej sesji nie mieliśmy również znaczących odczytów makro. Jutrzejszy dzień również nie będzie obfitował w figury makroekonomiczne. Poznamy tylko  odczyt z Niemiec dotyczący handlu zagranicznego, a z USA liczbę nowych wniosków o kredyt hipoteczny oraz protokół z ostatniego posiedzenia FOMC.

 


Złoty zyskał

Podczas dzisiejszego dnia nieznacznie umocnił się polski złoty. Dolar kosztuje 3,0215 PLN, za EUR trzeba zapłacić 4,1701 PLN. Na obu tych parach nadal jednak pozostajemy w obszarze ostatniej zmienności kursu. Warto dodać, że jutro poznamy decyzję Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Nie powinno ono jednak przynieść przełomu, a stopa referencyjna zostanie utrzymana na poziomie 2,5 proc.

 

 

 

Autor:

Michał Palenciuk FMCM

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc