Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Złoty lekko zyskuje

2014-05-21

Ostatnie godziny handlu to również nieznaczne umocnienie naszej waluty. Dolar kosztuje 3,0541 PLN, euro wyceniana jest na 4,1879 PLN. Dziś nie mamy, żadnych odczytów z naszego kraju, z tego względu złoty będzie uzależniony od kwotowania pary EUR/USD i doniesień z szerokiego rynku.

 

Eurodolar w górę, ponieważ początek dzisiejszej sesji na głównej parze walutowej to lekkie wzrosty wartości eurodolara. Obecnie wyceniany jest on na 1,3715. Na gruncie analizy technicznej kupującym dolara nie udało się doprowadzić do przełamania wsparcia w postaci linii trendu wzrostowego i spadku kursu pary EUR/USD. Utrzymujący się taki stan rzeczy od kilku dni doprowadził do odbicia od wspomnianego istotnie technicznie poziomu i lekki wzrost kursu. Możliwości do dalsze wzrostu wartości eurodolara wydają się jednak dość ograniczone. Nie sądzimy, aby popytowi na euro udało się dziś pokonać maksima z 19 maja na poziomie 1,3735.

Ponadto, podczas dzisiejszej sesji nie mamy istotnych figur makroekonomicznych. Poznamy tylko dane dotyczące bilansu płatniczego ze Strefy Euro (marzec), z kolei z USA pojawią się dane dotyczące wniosków o kredyt hipoteczny (tydzień). Warto też zwrócić na wystąpienia decydentów z FED. 

Z kolei wczoraj przemawiali Charles Plosser - szef oddziału Fed z Filadelfii, który uważany jest za przedstawiciela jastrzębiego skrzydła w FOMC. Powiedział on, że FED może potrzebować podwyższyć stopy procentowe wcześniej niż to było pierwotnie zakładane. W podobnym tonie wypowiadał się William Dudley - szef oddziału Fed z Nowego Jorku. Zauważył on, ze ścieżka wzrostu gospodarczego w USA nadal jest rozczarowująca, ale uważa, że planowany okres między wygaszaniem programu QE3, a pierwszą podwyżką stóp procentowych jest zbyt długi.

 

 

 

Autor:

Michał Palenciuk FMCM

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc