Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Złotówka słabnie nieznacznie

2014-04-22

Dzisiejsza sesja to wzrost wartości głównej pary walutowej Euro-dolar. Obecnie wyceniana jest ona na 1,3821. Na gruncie analizy technicznej najbliższym oporem jest poziom 1,3831, wsparciem 1,3786. Przełamanie któregokolwiek z tych poziomów otworzyłoby przestrzeń do dalszego ruchu. 

 

Dziś  poznaliśmy również jedną figurę makroekonomiczną z USA - indeks cen nieruchomości – FHFA (luty). Odczytana wartość wyniosła 0,6 proc. wobec prognozy na poziomie 0,6 proc. i wartości poprzedniej 0,4 proc. Podczas tej sesji warto jeszcze zwrócić uwagę na inne dane zza oceanu. Pojawią się informacje dotyczące sprzedaży domów na rynku wtórnym (marzec) oraz  indeks Fed z Richmond (kwiecień).

 

Z kolei bardzo ciekawie zapowiada się dzień jutrzejszy. Poznamy wstępne odczyty indeksów PMI za kwiecień dla usług i przemysłu z najważniejszych gospodarek. Pierwszy odczyt w tym temacie pojawi się tuż przed 4 rano i będzie pochodził z chińskiej gospodarki. Warto dodać, że jutro Portugalia zaoferuje do sprzedaży 10-letnie obligacje o terminie wykupu w lutym 2024 roku o wartości 750 mln EUR.

 

Jutro odczyty koniunktury gospodarczej

 

Dzisiejsza sesja to nieznaczny spadek  wartości naszej waluty. Dolar kosztuje 3,0347 PLN, euro wyceniane jest na 4,1921 PLN, jednak obie te pary nadal poruszają się w zakresie ostatnich zmian kursu.

Dziś nie mieliśmy żadnych odczytów z naszego kraju, te pojawią się dopiero jutro i będą to dane dotyczące koniunktury gospodarczej (kwiecień). W czwartek z kolei poznamy dane dotyczące sprzedaży detalicznej (marzec) oraz bezrobocie (marzec). W piątek z kolei napłyną dane dotyczące koniunktury konsumenckiej (kwiecień). 

 

 

 

Autor:

Michał Palenciuk, FMCM

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc