Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Utrzymuję się osłabienie złotego

2014-06-10

Początek dzisiejszej sesji na rynku złotego rozpoczyna się dość spokojnie po wczorajszym osłabieniu naszej waluty. Kurs dolara wynosi 3,0222 PLN, za kurs euro wynosi 4,1092 PLN.

 

Spokojny początek na złotym

 

Dziś nie mamy żadnych danych z naszego kraju, te pojawią się dopiero w piątek, jednak podczas tej sesji odbędzie się wystąpienie publiczne szefa NBP – Marka Belki, który przemawiać będzie podczas Forum Ekonomicznego w Brukseli, jest jednak mało prawdopodobne (choć nie można tego wykluczyć), aby odniósł się do polityki Rady Polityki Pieniężnej.

 

Eurodolar poniżej 1,36

 

Początek dzisiejszej sesji to lekkie wzrosty wartości pary EUR/USD, ma to jednak miejsce po wczorajszym mocnym spadku kursu eurodolara, który na chwilę obecną jest wyceniany na 1,3597.

W kontekście dalszej wartości tej pary oczekujemy dalszego umacniania się dolara względem euro, a czwartkową wzrostową świecę dzienną na tej parze traktujemy jako typowy przykład sprzedawania faktów. Po przetrawieniu przez inwestorów ostatniej decyzji ECB o poluzowaniu polityki monetarnej, waluta amerykańska powinna dotrzeć przynajmniej do minimów z ostatniego czwartku.

Podczas dzisiejszej sesji nie mamy istotnych figur makroekonomicznych. Czeka nas za to kilka wystąpień przedstawicieli banków centralnych. Przemawiać będą m.in. Benoit Coeuré i Yves Mersch z ECB oraz przedstawiciele FED: James Bullard, Daniel Tarullo i Eric Rosengren z USA.

 

 

 

 

 

 

Autor:

Michał Palenciuk FMCM

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc