Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Stabilizacja inflacji w Niemczech

2013-08-13

Po tym jak wczoraj eurodolar zakończył dzień spadkami dziś lekko wzrasta i obecnie znajduje się na 1,3310. Najbliższymi wsparciami kursu EUR/USD są 1,3265 i 1,3245, czyli dołki z ubiegłej środy oraz czwartku.

 

Niemcy i Euroland

Dziś najważniejsza będzie seria danych z Niemiec i Eurolandu oraz wyniki sprzedaży detalicznej w USA. Pierwsze dwa odczyty poznamy już o 11:00. W przypadku Niemiec chodzi o indeks ZEW, który obrazuje nastroje analityków i inwestorów instytucjonalnych dotyczące gospodarki naszego zachodniego sąsiada. Wskaźnik ten od kwietnia stabilizuje się na poziomie ok. 37 pkt., po tym jak wzrósł skokowo na przełomie bieżącego i poprzedniego roku. Drugą publikacją z Niemiec była inflacja konsumencka, która zgodnie z oczekiwaniami wyniosła 1,9 proc. r/r. i tym samym nie przekracza celu ECB, co nie ogranicza pola działania ze strony europejskich władz monetarnych.

 

Niemcy i EURO

Pozostając przy Niemczech – dobre dane z przemysłu powinny pozytywnie wpłynąć na odczyt produkcji przemysłowej dla całej strefy euro. Oczekiwania rynku wynoszą 0,8 proc. m/m i trudno będzie o zaskoczenie wyższą lub niższą wartością dynamiki z uwagi na to, że są to dane czerwcowe i prognozy te bazują na wcześniejszych odczytach produkcji z krajów członkowskich Eurolandu. W USA poznamy dziś dynamikę sprzedaży detalicznej w lipcu. Ostatni wzrost indeksu ISM dla usług sugeruje duże szanse na pozytywne zaskoczenie dzisiejszym odczytem.

 

Autor:

Marcin Pietrzak
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc