Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Spokój na giełdach światowych

2014-04-22

Pierwsze minut handlu na giełdach w Europie nie przyniosły zbyt wysokie zmienności. Parkiet we Frankfurcie i w Paryżu otworzyły się lekkimi wzrostami, w Warszawie na otwarciu ujrzeliśmy lekki spadek. 

 

spokój na rynku walutowymPatrząc na kalendarz makro, trudno oczekiwać by w czasie sesji napłynęły jakieś istotne figury, które mogłyby zmienić znacznie obraz rynków (ciekawiej dopiero będzie w drugiej połowie dnia, gdy poznamy dane z USA z rynku nieruchomości i indeks FED z Richmond). Niska zmienność towarzyszy dziś także inwestorom w Azji, gdzie ostatecznie Nikkei spadł o 0,8% a Shanghai Composite rośnie o 0,2%.

 

Z najciekawszych historii z największych spółek europejskich przed sesją poznaliśmy wyniki Philipsa. Spółka rozczarowała podając zysk z działalności kontynuowanej na poziomie 368 mln EUR, przy oczekiwaniach na poziomie 413 mln EUR. Na Wall Street poznamy dziś całą serię wyników. Przed sesją raportu opublikują m.in. Harley-Davidson, McDonald’s, BNY Mellon i Xerox. Po sesji wyniki podadzą m.in. AT&T i Travelers.

 

 


 

 

Autor:

X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc