Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Ruch korekcyjny złotówki

2014-06-12

Aktualne notowania giełdowe potwierdziły lekkie osłabienie złotego. Dzień rozpoczął się lekkim wzrostem euro oraz dolara, co wiąże się ze spadkiem kursu eurodolara. Oczekuje się więc dalszego umocnienia pozycji dolara względem euro.  

 


Kursy poszczególnych walut

 

Biorąc pod uwagę notowania kursy walut pod koniec dnia wykazywały tendencje podobne jak w ubiegłym tygodniu. Silnie umocniona pozycja polskiej złotówki zaczęła nieznacznie spadać. O godzinie 21:36 kurs dolara wynosił 3,0303 zł., kurs GBP 5,0933 zł., a kurs euro 4,1090 zł.

 

Powiązanie ze spadkiem cen polskich obligacji.

 

Jako, że na giełdzie można również zauważyć spadek cen polskich obligacji, łączy się to z osłabieniem złotego. Prognozuje się, że taka korekta złotego, która to na polskim rynku nie jest niczym zaskakującym będzie utrzymywać się jeszcze przez kilka dni. W takim razie, dzisiejsze osłabienie złotego nie powinno mieć wpływu na dalsze umacnianie się krajowej waluty.

 

Komentarze walutowe na następne dni.

 

Patrząc na obecny kurs walut można spodziewać się kontynuacji aprecjacji złotego do głównych walut. Przede wszystkim w odniesieniu do euro oraz do szwajcarskiego franka. Można też postawić tezę, iż w najbliższym czasie Narodowy Bank Polski zacznie kupować waluty za złotego, w momencie, kiedy notowania euro zejdą poniżej poziomu czterech złotych. Podstawowym wyznacznikiem wahań złotówki nadal będzie eurodolar.

 

 

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc