Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Referendum na Ukrainie bez znaczenia dla walut

2014-05-12

Ostatnie kilka godzin handlu na głównej parze walutowej to lekkie umocnienie eurodolara, obecnie wyceniany jest on na 1,3769. Warto dodać, że wzrost kursu tej pary ma miejsce po odbiciu od wsparcia w okolicach 1,3750.  

 

Co ciekawe nastrojów na rynku nie popsuły ostatnie wydarzenia na Ukrainie, gdzie w okręgach donieckim i ługańskim odbyły się separatystyczne referenda. W obu (według separatystów) większość opowiedziała się za niepodległością wspomnianych regionów. W kolejnych dniach geopolityka może zejść na dalszy plan, a ważniejsze będą napływające dane makroekonomiczne z najważniejszych gospodarek oraz nowe doniesienia z ECB.


Podczas dzisiejszej sesji nie mamy istotnych figur makroekonomicznych. Warto tylko zwrócić uwagę na odczyt dotyczący budżetu federalnego (kwiecień) z USA oraz wystąpienie szefa Fed z Filadelfii (Charles Plosser). 

 

Lekkie umocnienie złotego 

 

Początek dzisiejszej sesji to lekkie umocnienie naszej waluty, dolar kosztuje 3,0338 PLN, EUR wyceniana jest na 4,1779 PLN. Patrząc jednak na wykres wydaje się, że kolejne godziny mogą przynieść spadek wartości złotego. Dziś nie mamy żadnych istotnych danych makroekonomicznych z naszego kraju, te pojawią się dopiero w środę i czwartek. Z kolei lekko spada dziś rentowność naszych 10 – letnich obligacji i na chwile obecną wynosi 3,887 proc.

 

 

 

Autor:

Michał Palenciuk,
FMCM

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc