Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Przegląd walut EUR, GBP i USD

2014-04-04

Ostatnie godziny na rynku głównych par walutowych upływają pod znakiem budowania lokalnych konsolidacji. Inwestorzy czekają na kluczowe figury, a więc raport z amerykańskiego rynku pracy.

 

EURUSD

 

 

Kurs eurodolara zatrzymał się w strefie kilku istotnych wsparć rozciągającej się pomiędzy 1,37 a 1,3720. Na tym poziomie do gry próbuje wrócić strona popytowa, ale jej wysiłki kończą się póki co jedynie niewielkim odreagowaniem. Po wczorajszej zmianie retoryki przez ECB (dyskusja nad ujemnymi stopami procentowymi, rozważania na temat QE), pojawiła się szansa na uzyskanie większej przewagi przez podaż w szerszym horyzoncie. Gdyby jeszcze dzisiaj napłynęły dobre dane z USA, wówczas droga do przeceny wspólnej waluty względem dolara przynajmniej w kierunku 1,3650 zostałaby otwarta (patrz wykres powyżej). Zmiana średnioterminowego sentymentu może doprowadzić do spadku notowań EURUSD nawet w okolice 1,35 na przestrzeni kilku najbliższych tygodni.

 

Zanegowaniem takiego wariantu będzie dla mnie dopiero wzrost powyżej 1,3820, a więc maksimów z bieżącego tygodnia.

 

GBPUSD

 

 

 

Kurs GBPUSD po kilkudniowej przecenie dotarł do wsparć usytuowanych na 1,6544-1,6570 (ważne zniesienia ukształtowanej w ostatnim tygodniu marca sekwencji wzrostowej plus wewnętrzna linia trendu). Wspomniane poziomy są idealnym momentem do wyprowadzenia kontrataku przez stronę popytową. Celem dla otwierających długie pozycje na tym rynku są opory znajdujące się w rejonie 1,6684 (lokalne maksima), a następnie 1,6750 (górne ograniczenie średnioterminowej konsolidacji). Wariant prowzrostowy jest w tej chwili wariantem preferowanym.

 

Zanegowaniem nakreślonego scenariusza będzie przebicie wspomnianych wcześniej wsparć (znajdujących się w rejonie 1,6550). Wówczas przed podażą otworzyłaby się droga do przeceny funta względem dolara co najmniej do poziomu 1,6460. Geneza wszystkich wymienionych poziomów została przedstawiona na wykresie powyżej.

 

Dawid Jacek

EFIX Dom Maklerski S.A.

 

Autor:

Dawid Jacek,
EFIX Dom Maklerski S.A.

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc