Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Przedświąteczna sesja na rynku walutowym

2014-04-18

Ostatnie kilkanaście godzin handlu na głównej parze walutowej to stabilizacja kursu w okolicach poziomu 1,3817. Ze względu na zbliżające się Święta Wielkanocne większość najważniejszych rynków jest dziś pozamykanych, a dzisiejsze kalendarium jest niemal puste i nie zawiera istotnych figur makroekonomicznych. Z tego względu dzisiejsza sesja zapewne minie nam na marazmie oraz małej zmienności kursu. 

 

Z ostatnich wydarzeń jakie pojawiły się na rynku warto wymienić pro-dolarowy odczyt indeksu Fed z Filadelfii (kwiecień), który miał najwyższą wartość od września 2013 roku.  Ponadto pojawiły się dane z chińskiego rynku nieruchomości mówiące o wzroście cen nowych nieruchomości w tym kraju (marzec).

 

Złoty lekko zyskał

 

Ostatnie kilka godzin na rynku złotego to lekkie umocnienie naszej waluty. Dolar na chwilę obecną kosztuje 3,0291 PLN, za euro trzeba zapłacić 4,1849 PLN. W dalszej części sesji złotówka może jednak nieco stracić na wartości, co sygnalizuje analiza techniczna.

 

Podobnie jak na rynku globalnym, na złotym również nie należy dziś oczekiwać dużej zmienności kursu. Nie mamy dziś żadnych odczytów z naszej gospodarki, a GPW ma dziś dzień wolny.

 

 

 

Autor:

Michał Palenciuk FMCM

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc