Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Pauza przed ważnymi danymi

2014-08-27

Dziś w nocy eurodolar zszedł w okolice poziomu 1,3150, jednak w godzinach porannych silnie odbił do 1,3180. Polski złoty kontynuuje trend spadkowy. Kurs USD/PLN zbliżył się do ważnego oporu na poziomie 3,18. EUR/PLN oscyluje wokół 4,18.

Dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny nie obfituje w zbyt wiele publikacji makroekonomicznych. Nieco więcej emocji powinny przynieść kolejne dni, ponieważ jutro opublikowane zostanie PKB z USA, natomiast w piątek inflacja ze strefy euro. W związku z tym dzisiejszy handel powinien przebiegać w atmosferze spokoju. Wczoraj po raz pierwszy w historii indeks S&P 500 zamknął się powyżej poziomu 2000 pkt. Najsilniej z grona G10 zyskują dziś waluty surowcowe, a szczególnie dolar nowozelandzki. Jest to pokłosie nocnej konferencji Fonterry, która podtrzymała swoje prognozy dotyczące cen mleka. Zaznaczono jednak, że istnieje ryzyko ich obniżki. Niemniej jednak inwestorzy odebrali tę wiadomość jako dobrą dla Nowozelandczyka, ponieważ ostatnie aukcje mleka w proszku wskazywały na spore zniżki cen. Publikowany dziś rano indeks zaufania niemieckich konsumentów Gfk za sierpień spadł z 9,0 pkt. do 8,6 pkt. Konsensus zakładał zniżkę do 8,9 pkt. Jest to pierwszy taki spadek od maja 2011.O godz. 13:00 swoją decyzję ogłosi Centralny Bank Turcji. Konsensus zakłada utrzymanie głównej stopy procentowej na poziomie 8,25 proc. Wydaje się jednak, że możliwa jest obniżka stóp procentowych nawet o 50 pb. do 7,75 proc.

 

Autor:

Błażej Kiermasz
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc