Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Nieznaczne umocnienie złotówki

2014-05-13

Płaski handel na EUR/USD. Ostatnie kilkanaście godzin handlu na głównej parze walutowej to mała zmienność kursu i stabilizacja eurodolara w okolicach poziomu 1,376. Świadkami takiego stanu rzeczy będziemy zapewne do godziny 11:00, kiedy to pojawi się indeks instytutu ZEW z Niemiec (maj). O tej samej godzinie przemawiać będą również przedstawiciele ECB Sabine Lautenschläger i Jens Weidmann, którzy być może odniosą się do ostatnich słów szefa ECB.

 

W dalszej części sesji poznamy również dane z USA, pojawią się m.in. wyniki sprzedaży detalicznej (kwiecień) oraz ceny importu i eksportu (kwiecień). Szczególnie istotne będą dane o sprzedaży.

 

Gorsze dane z Chin. Dziś rano poznaliśmy ważne dane z Chin. Pojawiły się odczyty dotyczące produkcji przemysłowej, sprzedaży detalicznej oraz inwestycjach w aglomeracjach miejskich (wszystkie odczyty za kwiecień). Wypadły one mówiąc najprościej lekko poniżej prognoz i mogą budzić obawy co do przyspieszenia wzrostu gospodarczego w Państwie Środka w drugim kwartale tego roku. Dodajmy jednak, że dane te nie wpłynęły negatywnie na rynki.


Złoty lekko zyskuje

 

Początek dzisiejszej sesji to nieznaczne umocnienie naszej waluty, jednak kurs nadal znajduje się w zakresie ostatniej zmienności. Dolar na chwilę obecną kosztuje 3,0376 PLN, za euro trzeba zapłacić 4,1824 PLN. Dziś nie mamy istotnych danych z naszego kraju, więc złoty będzie uzależniony od kwotowania głównej pary walutowej oraz doniesień z szerokiego rynku.

 

 

 

Autor:

Michał Palenciuk FMCM

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc