Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Niejednoznaczne dane podtrzymują niepewność

2013-11-27

Wczorajsze lepsze dane z amerykańskiego rynku nieruchomości i gorszy od oczekiwań indeks nastrojów konsumentów Conference Board nie dały jednoznacznej wskazówki na temat kondycji gospodarki Stanów Zjednoczonych. Kurs EUR/USD podczas sesji azjatyckiej osiągnął maksimum tuż poniżej 1,36. Obecnie notowania zniżkują do 1,3570.

Stabilny pozostaje złoty, który nieznacznie umocnił się w stosunku do dolara i osłabił do euro. USD/PLN znajduje się poniżej 3,0950, a EUR/PLN przy 4,20. Stabilizacja złotego najprawdopodobniej będzie kontynuowana, na co wskazuje brak silnych reakcji na ostatnie dane z polskiej gospodarki. Potwierdza to również nasz model krótkoterminowej równowagi EUR/PLN.

 

Dziś o 10:30 opublikowana zostanie wartość PKB w Wielkiej Brytanii w III kwartale. Będzie to pierwsza rewizja tej wartości. Odczyt wstępny który poznaliśmy w październiku wynosił 1,5 proc. r/r. W dalszej części dnia napływać będą natomiast dane ze Stanów Zjednoczonych. O 14:30 opublikowane zostaną zamówienia na dobra trwałego użytku w październiku oraz liczba zarejestrowanych w ubiegłym tygodniu bezrobotnych. Następnie poznamy indeksy Chicago PMI (o 15:45), Uniwersytetu Michigan (o 15:55) oraz indeks wskaźników wyprzedzających Conference Board (o 16:00).
 

 

Autor:

Grzegorz Załęski
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc