Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Możliwe dalsze umocnienie dolara

2014-07-04

Ostatnie kilkanaście godzin handlu na głównej parze walutowej to stabilizacja kursu blisko wsparcia na 1,36 po wczorajszym mocnym spadku wartości tej pary. Obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,3603, jednak naszym zdaniem dalsze zniżki tej pary są bardzo prawdopodobne.

 

Przypomnijmy, za spadkami na parze EUR/USD stały wczoraj  bardzo dobre dane z amerykańskiego rynku pracy oraz konferencja prasowa po posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego.

Co do danych z USA. W czerwcu 2014 roku stopa bezrobocia w USA ukształtowała się na poziomie 6,1 proc. co było najniższą wartością od września 2008 roku. Dane zaskoczyły na plus. Rynek oczekiwał odczytu na poziomie 6,3 proc. Zatrudnienie w sektorze pozarolniczym wzrosło czerwcu o 288 tys. wobec prognozy na poziomie 212 tys. Z kolei w sektorze prywatnym przybyło 262 tys. nowych miejsc pracy., tu rynek oczekiwał odczytu na poziomie 210 tys.

Na konferencji po posiedzeniu ECB prezes tej instytucji – Mario Draghi również nie zaskoczył, wystąpienie miało gołębi wydźwięk i pomogło w osłabieniu wspólnej waluty.

 

Sesja bez Amerykanów - Dzień Niepodległości

Dzisiejsza sesja z pewnością będzie nieco spokojniejsza niż wczorajsza. Po pierwsze z racji dnia wolnego w Stanach Zjednoczonych z okazji Dnia Niepodległości, po drugie z bardzo ubogiego kalendarium. O 8:00 rano poznaliśmy tylko dane dotyczące zamówień w niemieckim przemyśle, które rozczarowały, a odczytana wartość wyniosła -1,7 proc. wobec prognozy na poziomie -1,0 proc. i wartości poprzedniej 3,4 proc. Dane te nie wpłynęły jednak znacząco na rynek.

 

Lekkie osłabienie złotego

Początek dzisiejszej sesji to nieznaczne osłabienie naszej waluty. Dolar kosztuje 3,0486 PLN, za wspólną walutę trzeba zapłacić 4,1441 PLN. Dziś nie mamy żadnych danych z naszego kraju, więc złoty będzie uzależniony przede wszystkim od czynników zewnętrznych

 

 

 

Autor:

Michał Palenciuk FMCM

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc