Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Lekkie umocnienie złotego

2014-05-26

Ostatnie kilka godzin handlu na głównych parach złotowych to lekkie umocnienie naszej waluty. Dolar kosztuje 3,0480 PLN, za euro trzeba zapłacić 4,1570. Dziś z naszego kraju poznamy dwa ważne odczyty, będą to wyniki sprzedaży detalicznej oraz stopa bezrobocia (oba za kwiecień). Dane te mogą mieć wpływ na wartość naszej waluty tylko w przypadku dużego odchylenia od prognoz rynkowych.

 

Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej rozpoczyna się od lekkich wzrostów tej pary, obecnie wyceniana jest ona na 1,3642. Patrząc na wykres wydaje się, że kolejne godziny handlu powinny przynieść spadki kursu.

 

Podczas dzisiejszej sesji nie mamy wielu istotnych figur makroekonomicznych. Już rano poznaliśmy indeks zaufania konsumentów - GfK z Niemiec (czerwiec), jednak odczyt ten wypadł zgodnie z prognozą (8,5 pkt.) i nie miał dużego wpływu na rynek.  Dziś nie mamy już danych mogących wpłynąć na wartość tej pary. Z tego względu można się skupić na wystąpieniach przedstawicieli ECB, którzy przemawiać będą na forum bankowym zorganizowanym przez Europejski Bank Centralny, w Sintra, w Portugalii. Dodajmy też, że poniedziałek jest dniem wolnym w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych (Memorial Day), co oznacza znaczący spadek obrotów.

 

 

 

 

Autor:

Michał Palenciuk FMCM

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc