Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Lekki spadek wartości złotego

2014-04-17

Eurodolar na 1,384. Ostatnie kilka godzin handlu na głównej parze walutowej to stabilizacja kursu w okolicach poziomu 1,384. Na wykresie widać, że znajdujemy się blisko oporu zlokalizowanego na 1,385. Wczoraj próba jego pokonania zakończyła się niepowodzeniem, dziś popyt również może mieć problemy z jego przebiciem, tym bardziej przy wygaszającej aktywności przed Świętami Wielkanocnymi. Wsparciem jest poziom 1,379.

 

Podczas dzisiejszej sesji istotne dane makroekonomiczne pojawią się dopiero popołudniu i będą to odczyty z USA. Pojawi się indeks Fed z Filadelfii (kwiecień) oraz jak co czwartek, dane z rynku pracy, czyli liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.

 

Z kolei wczoraj wieczorem pojawił się raport dotyczący stanu amerykańskiej gospodarki czyli tzw. Beżowa Księga. Główne wnioski płynące z tego raportu mówią o wzroście aktywności gospodarczej w ostatnich tygodniach. Ponadto produkcja poprawiła się w większości regionów, pozytywną można tez nazwać sytuacje na rynku pracy

 

Dziś kolejne dane z Polski

Ostatnie kilka godzin to lekki spadek wartości złotego. Dolar na chwilę obecną kosztuje 3,0325 PLN, za euro trzeba zapłacić 4,1964 PLN. Rentowność naszych 10 letnich benchmarkowych obligacji lekko spada i wynosi 4,133 proc.

Dziś w kalendarzu mamy kilka figur makroekonomicznych z naszego kraju. Już dziś rano poznaliśmy Wskaźnik Dobrobytu wg BIEC. Wzrósł on w kwietniu do 96,9 pkt. wobec wartości poprzedniej na poziomie 95,7 pkt.

W kolejnych godzinach poznamy jeszcze dane dotyczące produkcji przemysłowej i bodowlano montażowej (marzec) oraz ceny produkcji (marzec), ponadto pojawi się protokół z ostatniego posiedzenia RPP. Szczególnie warto zwrócić uwagę na dane o produkcji.

 

 

 

Autor:

Michał Palenciuk FMCM

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc