Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Kurs euro najniższy od kwietnia ubiegłego roku

2014-06-11

Rynki walutowe sprawiły Polakom niespodziankę tuż przed wakacjami. Dużym popytem cieszą się waluty emerging markets. Mocna pozycja złotego i korzystne kursy walut sprawiają, że teraz jest najlepszy moment na uzupełnienie kwot walut potrzebnych na urlopowe wyjazdy zagraniczne.

 

Od czego był zależny dzisiejszy kurs walut?

 

Rynek walutowy jest bardzo wrażliwy na wiele czynników zewnętrznych. Dzisiejsze notowania uzależnione były między innymi od czerwcowego indeksu Sentix, czyli obrazu oczekiwań inwestorów skupiających uwagę na strefie euro. Należy jednak pamiętać, że w perspektywie najbliższych dni czeka nas kilka ważnych odczytów i informacji makroekonomicznych. Już w najbliższy czwartek oraz piątek do publicznej informacji podane zostaną dane o dynamice produkcji przemysłowej, a także o handlu zagranicznym w strefie euro. Do inwestorów napłyną też informacje z USA, z tamtejszego rynku pracy i o sprzedaży detalicznej.

 

Złoty umacnia się, kursy walut korzystne

 

Giełda i rynki walutowe zareagowały optymistycznie na sytuację w regionie, mimo niewielkiej korekty polska waluta zyskuje na wartości, również dzisiejsza sesja rozpoczęła się dla złotego korzystnie. Duże znaczenie do sytuacji na rynkach walutowych miało również posiedzenie EBC. Bank zdecydował o poluźnieniu polityki monetarnej i obniżeniu stóp procentowych. Zanotowano spadek wartości USD poniżej 3 zł, kurs kształtował się na poziomie 2,9982 PLN. Warto nadmienić, że była to wartość najniższa od około miesiąca. Natomiast kurs euro jest najniższy od ponad roku. Euro kosztowało 4,0937 PLN

 

 

Kursy walut stabilne

 

Sytuacja z pewnością jest stabilna. Należy oczekiwać niewielkiej korekty, ale do piątku prawdopodobnie niewiele się zmieni. Zanim nie zostaną opublikowane dane o inflacji z Polski i ze świata, nie należy bać się gwałtownych wahań kursów walutowych. Analitycy prognozują, że złoty w stosunku do euro będzie na stabilnym poziomie i za europejską walutę trzeba będzie zapłacić 4,09-4,12 PLN.

 

 

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc