Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Indeksy PMI osłabiają euro

2014-06-02

Złotówka rozpoczyna dzisiejszą sesję od umocnienia wobec EUR, która wyceniana jest na 4,1368 PLN oraz osłabienia wobec USD, który kosztuje 3,0426 PLN. Złoty nie zaregował dziś znaczącym osłabieniem na gorsze odczyty z naszego kraju.

 

Poniżej prognoz wypadł indeks PMI dla przemysłu, spadek względem wartości poprzedniej zanotował również Wskaźnik Rynku Pracy wg BIEC. Naszej walucie w zachowaniu wartości cały czas pomagają nasze papiery dłużne, których rentowność spada i w przypadku obligacji 10- letnich wynosi 3,64 proc.

 

Początek dzisiejszej sesji to spadki wartości głównej pary walutowej. Obecnie wyceniana jest ona na 1,3601, co oznacza, że na gruncie analizy technicznej znajduje się ona blisko wsparcia w postaci dołków z lutego tego roku w okolicach 1,359. Przebicie tych poziomów otworzyłoby drogę do minimów z początku lutego na poziomie 1,3478.

 

Przyczyną umocnienia dolara względem euro, są rozczarowujące w większości przypadków dzisiejsze odczyty indeksów PMI dla przemysłu z najważniejszych europejskich gospodarek. W dalszej części sesji poznamy jeszcze dane dotyczące inflacji konsumenckiej w Niemczech (maj) oraz dane z  z USA w postaci indeksów PMI i ISM dla przemysłu.

 

Patrząc na kalendarz wydarzeń makroekonomicznych widać, że obecny tydzień obfitował będzie w wiele impulsów mogących przynieść zmiany na wykresie. Niewątpliwie jednak najważniejszym wydarzeniem będzie czwartkowa decyzja EBC w sprawie stóp procentowych.

 

 

 

Autor:

Michał Palenciuk,
FMCM

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc