Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Eurodolar utrzymuje przedział wahań

2014-06-27

Kurs EUR/USD już piętnastą sesję z kolei tkwi w przedziale ustanowionym 5 i 6 czerwca, podczas konferencji wieńczącej posiedzenie Rady Prezesów ECB i w dniu publikacji raportu z amerykańskiego rynku pracy. Od tego czasu ani kolejne wypowiedzi przedstawicieli władz monetarnych, ani napływające na rynek dane makro nie były w stanie wyrwać kursu z przedziału 1,35 – 1,3670.

 

Dziś poznamy wstępne dane inflacyjne z Niemiec i Hiszpanii za dobiegający końca miesiąc, ale przy jasnych perspektywach polityki ECB one również prawdopodobnie nie wystarczą by dać impuls do silniejszego odbicia. Ceny żywności mogą przeważyć na kolejnym osunięciu się wskaźników (wbrew rynkowemu konsensusowi). Pod koniec każdego miesiąca i kwartału tradycyjnie na znaczeniu zyskują przepływy kapitału związane z powrotem struktury portfeli inwestycyjnych części instytucji do benchmarkowych alokacji. Tym razem wpływ tego czynnika powinien być ograniczony i jedynie minimalnie sprzyjać wspólnej walucie.

 

Notowania GBP/USD ponownie zbliżają się do maksimów z 19 i 20 czerwca. Trzeci, finalny odczyt dynamiki PKB za pierwsze trzy miesiące tego roku prawdopodobnie zostanie podniesiony z 0,8 do 0,9 proc. r/r dzięki rewizjom danych o produkcji budowlanej, co może dać kolejny impuls do umocnienia funta. Ze względu na skrajne pozycjonowanie inwestorów przestrzeń do zwyżek staje się jednak mocno ograniczona. Po trzech dniach spadków euro i dotarciu w okolice 4,13 kurs euro odbił do 4,15. Obecna wycena jest zgodna z krótkoterminową wartością godziwą. Spodziewamy się stabilizacji notowań przy bieżących poziomach.

 

 

Autor:

Bartosz Sawicki

DM TMS Brokers

Kierownik Departamentu Analiz

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc