Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Eurodolar czeka na wybicie

2013-12-03

Wczoraj kurs EUR/USD odnotował dynamiczny spadek do 1,3525. Przy tym poziomie zniżki wyhamowały. Obecnie notowania znajdują się w konsolidacji pomiędzy 1,3525, a 1,3560, wybicie z której może zadecydować o kierunku w którym podąży dziś kurs. Od rana umacnia się polska waluta. Kurs EUR/PLN spada do 4,1970, a USD/PLN do 3,0970.

O 1:30 poznaliśmy dynamikę sprzedaży detalicznej i saldo rachunku obrotów bieżących z Australii. Sprzedaż detaliczna w październiku odnotowała wzrost o 0,5 proc. r/r. Była to wartość większa od konsensusu zakładającego 0,4 proc. r/r. Uwaga inwestorów skupiła się jednak na większym od oczekiwanego deficycie na rachunku bieżącym w 3 kwartale. Opublikowane dane rozpoczęły zniżki kursu AUD/USD. O 4:30 poznaliśmy decyzję Banku Rezerw Australii odnośnie poziomu stóp procentowych. Władze monetarne zdecydowały o utrzymaniu stóp procentowych na rekordowo niskim poziomie 2,5 proc. Chociaż inwestorzy spodziewali się takiej decyzji, to przełożyła się ona na nieznaczne pogłębienie osłabienia australijskiej waluty. Opublikowane dane wpisały się w trwający od połowy października trend spadkowy kursu AUD/USD. W dzisiejszym kalendarzu nie ma wielu danych. O 11:00 poznamy poziom inflacji producenckiej w strefie euro w październiku. Odczyt ten nie powinien jednak wywołać silnej reakcji.

 

Autor:

Grzegorz Załęski
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc