Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Euro nadal zyskuje

2014-04-11

Eurodolar blisko 1,39. Ostatnie kilkanaście godzin handlu na głównej parze walutowej to konsolidacja kursu poniżej poziomu 1,39. Obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,3892. Teraz, jeżeli popytowi w kolejnych godzinach udałoby przebić się wspomniany opór (1,39) możliwe byłyby dalsze wzrosty, nawet do marcowych maksimów.

 

Wydaje się to trochę nielogiczne patrząc na czynniki fundamentalne, ale na razie wszytsko wskazuja na taki właśnie przebieg wydarzeń. Co ciekawe - kupujących euro nie wystarszyły nawet nocne wyprzedaże na giełdach w USA i Japonii.

 

Dziś w kalendarzu mamy również kilka figur makroekonomicznych. Już dziś rano poznaliśmy odczyt o inflacji konsumenckiej z Niemiec, jednak wypadła ona zgodnie z prognozą. Popołudniu poznamy jeszcze odczyty o inflancji producenskiej w USA oraz indeks Uniwersytetu Michigan.

 

Stabilizacja kursu złotego

 

Złoty stabilny. Początek dzisiejszej sesji to stabilizacja kursu złotego. Dolar na chwilę obecną kosztuje 3,0049 PLN. Na tej parze mocnym wsparciem jest poziom 3,0 PLN, który na razie wydaje się niezagrożony. Euro kosztuje 4,1777 PLN i nadal znajduje się w kanale ostatniej zmienności kursu. Złotego wspiera również polski dług. Obecnie rentowność naszych dziesięciolatek wynosi 4,042 proc. i jest to najniższy poziom od lipca ubiegłego roku.

 

Warto dodać, że podczas dzisiejszej sesji mamy również jeden odczyt z naszego kraju. Mianowicie poznamy bilans płatniczy za luty, jednak odczyt ten nie powinien mieć dużego wpływu na wartość złotego.

 

 

 

Autor:

Michał Palenciuk FMCM

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc