Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Dolar nadal zyskuje

2014-03-21

Tak się złożyło, że po środowym posiedzeniu FOMC, w kalendarium ekonomicznym brak istotnych wydarzeń, mogących wpływać na rynkowe nastroje. W związku z tym cena dolara cały czas zyskuje na szerokim rynku, a ostatnia sesja tego tygodnia nie powinna przynieść zmian w tym zakresie.

 

Patrząc od strony technicznej, widać możliwość jeszcze jednej zwyżki na EURUSD, ale nie powinniśmy już zobaczyć kursu głównej pary walutowej świata ponad 1,40. Średnioterminowy trend najprawdopodobniej uległ odwróceniu i obecnie powinniśmy zmierzać w okolice 1,36. Podobnie wygląda sytuacja na GBPUSD, gdzie kurs może wkrótce znaleźć się w okolicach 1,64. Siła dolara amerykańskiego ma również wpływ na polskiego złotego. Jeśli kurs dolara poradzi sobie z oporem na 3,05 to możemy wkrótce płacić za dolara 3,10 zł. Jest to bardzo prawdopodobny scenariusz, a granica 3 zł może odsunąć się na jakiś czas. Nadal uważamy, że zniżki w okolice równego poziomu 3,00 powinny być wykorzystywane do zajmowania pozycji długich na tej parze walutowej. Lepiej wygląda sytuacja na EUR PLN, ponieważ ponownie płacimy za euro mniej niż 4,20 zł. Wydaje się, że istnieją duże szanse na powrót do konsolidacji między 4,15 i 4,20.

 

O 13.30 poznamy dane o inflacji CPI z Kanady, które mogą nie pomóc słabemu ostatnio dolarowi kanadyjskiemu. Kurs walut USDCAD znalazł się na nowych tegorocznych szczytach i na razie nie widać powodów do silniejszej korekty. Wieczorem (od 16.45 do 23.30) przemawiać będą członkowie FED i będzie to kluczowy punkt dnia jeśli chodzi o kalendarium.

 

 

 

Autor:

Mateusz Adamkiewicz,
X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc