Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Dolar mocniejszy

2014-06-17

Eurodolar dziś dość mocno zniżkuje. Obecnie wyceniany jest on na 1,3541. Na gruncie analizy technicznej najbliższym oporem są okolice 1,3588, wsparciem zaś 1,3514, lecz dziś jest już mało prawdopodobne, aby doszło do przełamania któregokolwiek z tych poziomów, ponieważ większość dużych graczy czeka już na jutrzejsze posiedzenie FOMC, projekcje makroekonomiczne oraz późniejszą konferencję prasową.

 

Mocny odczyt o inflacji z USA

 

Za dzisiejszym umocnieniem dolara stoją przede wszystkim odczyty dotyczące inflacji konsumenckiej z USA, która okazała się najwyższa od października 2012 roku. Odczytana wartość wyniosła 2,1 proc. wobec prognozy na poziomie 2,0 proc. i takiej samej wartości poprzedniej.

Te pro-dolarowe dane zostały nieco stonowane przez słabsze od prognoz odczyty z rynku nieruchomości w USA. Poniżej prognoz wypadły zarówno wskazania dotyczące pozwoleń, jak i budowy domów, ponadto w dół zrewidowano dane z poprzedniego miesiąca.

 

Złoty względnie stabilny jak odzwierciedlają aktualne kursy walut

 

Dzisiejsza sesja na głównych parach złotowych to nieznaczne umocnienie naszej waluty wobec euro, które kosztuje 4,1392 PLN, zakup dolara wyceniany jest na 3,0559 PLN. Dziś poznaliśmy dane z naszego kraju dotyczące przeciętnego wynagrodzenia i zatrudnienia, ale nie miały one dużego znaczenia dla wartości złotego.

 

 

 

Autor:

Michał Palenciuk FMCM

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc