Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Dobry sezon wyników w USA

2014-07-21

Dziś w nocy na wartości stracił nieco dolar amerykański. Nie zyskał on do żadnej z walut państw G10. Kurs EUR/USD po początkowej zwyżce w okolice 1,3550 zaczął zniżkować o około 15 pipsów. Polski złoty pozostał dość stabilny. Kurs euro oscyluje wokół 4,15, a USD/PLN znajduje się na poziomie nieco przewyższającym 3,06.

Swoje wyniki opublikowały jak na razie 82 spółki z indeksu S&P 500. Ich wyniki przewyższają konsensus o średnio 6,85 proc i jest to lepszy wynik niż w dwóch ostatnich latach. Warto zaznaczyć, że spółki z sektora finansowego odnotowują zyski średnio o niemal 15 proc. wyższe od oczekiwań rynkowych. Nocna cześć handlu odbywała się bez udziału Japończyków, ponieważ w Kraju Kwitnącej Wiśni 21 lipca jest świętem narodowym. Najsilniejszą walutą w tej części handlu był dolar nowozelandzki, który zyskał wobec swojego amerykańskiego odpowiednika 0,3 proc. Na wartości zyskiwała większość walut z grona G10. W związku z całkowitym brakiem jakichkolwiek istotnych odczytów makroekonomicznych uwaga uczestników rynku może skupić się na sytuacji na Ukrainie. Zarówno Stany Zjednoczone, jak i Unia Europejska starają się wywierać presję na Rosję w związku z tragicznym lotem MH17. Nie wydaje się jednak by Rosja tak łatwo ustąpiła, co może prowadzić do zaogniania konfliktu, a co za tym idzie wzrostu niepewności na rynku.

 

Autor:

Błażej Kiermasz
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc