Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Dobry moment na zakup EUR, USD lub GBP

2014-02-06

EUR/USD zareagował na słowa Mario Draghiego dość silnym umocnieniem, w okolice 1,36. W tym samym czasie pojawił się też odczyt na temat wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA, jednak był on bardzo zbliżony do konsensusu i nie miał tak dużego wpływu na rynek.

 

Mario Draghi potwierdził, że spodziewa się, że stopy procentowe w strefie euro pozostaną na obecnym lub niższym poziomie przez dłuższy czas. Spodziewa się także inflacji na zbliżonym do obecnego poziomu w najbliższych miesiącach. Oznacza to, że dopóki nie pojawią się jakieś oznaki wystąpienia presji deflacyjnej, ECB nie zdecyduje się na obniżkę stóp procentowych.

W ostatnim tygodniu przybyło 331 tys. nowych wniosków dla bezrobotnych wobec oczekiwań na poziomie 335 tys. Zrewidowano także ubiegłotygodniowe dane w górę o 3 tys. 4-tygodniowa średnia wynosi teraz 334 tys.

 

 

 

Autor:

Dom Maklerski TMS Brokers

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc