Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Brak emocji na giełdach po za Londynem gdzie szalał huragan

2013-10-29

Poniedziałkowa sesja znów nie dostarczyła wielu emocji inwestorom. Nie dość, że kalendarium ekonomiczne było praktycznie puste, to jeszcze huragan zakłócił pracę traderów w Londynie. Dziś poznamy już kilka istotnych odczytów, przede wszystkim dane z USA. Jednak największe ruchy czekają nas w dniu jutrzejszym kiedy poznamy niezwykle istotny raport ADP a późnym wieczorem odbędzie się posiedzenie FOMC.

 

Kolejne dane z USA

Wczoraj poznaliśmy pierwsze z szeregu danych z USA. Odczyt wrześniowej produkcji przemysłowej wskazał na wzrost o 0,6% rok do roku. Oczekiwania wynosiły 0,4%, tak więc dane stały się dobrym pretekstem do delikatnego odwrotu w stronę dolara. Oprócz mało istotnych danych o inflacji PPI poznamy odczyt sprzedaży detalicznej (13.30), równocześnie ujawnione zostaną dane o sprzedaży bez samochodów. Konsensus wynosi odpowiednio wzrost o 0,1% i 0,4% w skali miesiąca. Istnieje duża szansa na odczyty lepsze od oczekiwań, co powinno przełożyć się na korektę dolara. Później, o godzinie 15 poznamy indeks zaufania konsumentów Conference Board, konsensus wynosi 75 pkt., miesiąc temu indeks wskazał na 79,7 pkt. Oba odczyty są istotne, ponieważ konsumpcja odpowiada za znaczącą część PKB Stanów Zjednoczonych. Dlatego jeśli dane będą dobre, a szanse na to są duże, to dolar może powrócić do łask inwestorów i zyskiwać na wartości przynajmniej do jutrzejszego posiedzenia FED.

 

Dobre wyniki Apple

Technologiczny gigant z Cupertino wraca do formy, wczorajszy raport przebił oczekiwania analityków. Spółka zarobiła 8,26 USD na akcję, oczekiwano 7,92 USD. Przychody wyniosły 37,5 mld dolarów i również były lepsze od oczekiwanych. Pozytywnie zapowiada się również następny kwartał, kiedy przychody mają wynieść od 55 do 58 mld USD. Firma sprzedała 33,8 milionów iPhonów, rekordowa ilość w tym kwartale, przed rokiem sprzedaż wyniosła 26,9 mln. Dodatkowo spółka sprzedała 14,1 mln iPadów i 4,6 mln Mac’ów. Wyniki zostały pozytywnie odebrane przez analityków zajmujących się spółką, jednak tuż po publikacji Apple tracił ponad 4%.

 

 

 

Autor:

Daniel Kostecki

HFT Brokers Dom Maklerski S.A.

Dyrektor Departamentu Analiz Rynkowych

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc