Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Bardzo dobre dane dla dolara

2014-07-02

Dzisiejsza, europejska część sesji to spadki wartości eurodolara. Obecnie para EUR/USD wyceniana jest na 1,3651.  Podczas dzisiejszej sesji czekaliśmy głównie na dane z USA w postaci raportu ADP przedstawiającego szacunkową zmianę zatrudnienia w USA w poprzednim miesiącu, w sektorze prywatnym, poza rolnictwem. 

 

Bardzo dobre dane z amerykańskiego rynku pracy

 

Opublikowane dane okazały się bardzo dobre dla dolara; po ich publikacji kurs walut dolara zaczął się umacniać. Odczytana wartość wyniosła 281 tys. (co było największych przyrostem od listopada 2012 roku) wobec prognozy na poziomie 200 tys. i wartości poprzedniej 179 tys.

Jutro czekają nas oficjalne dane na ten temat (zwykle wywołujące większe emocje). Wyjątkowo zostaną one opublikowane w czwartek, ze względu na przypadający w piątek Dzień Niepodległości w USA.

 

Stopy bez  zmian

 

Popołudniu zakończyło się dwudniowe posiedzenie RPP. Tu jednak zaskoczenia nie było, a stopa referencyjna została utrzymana na niezmienionym poziomie 2,5 proc. O godz. 16:00 zostanie opublikowana informacja po posiedzeniu RPP oraz rozpocznie się konferencja prasowa z udziałem przewodniczącego Rady, prof. Marka Belki. Dziś zostaną również opublikowane najnowsze prognozy polskiego PKB i inflacji. Z powodu ostatnich słabszych danych z polskiej gospodarki spodziewamy się dość gołębiego wydźwięku komunikatu, co może osłabić naszą walutę.

Dolar obecnie kosztuje 3,0413 PLN, a wspólna waluta na 4,1523 PLN.

 

 

 

Autor:

Michał Palenciuk FMCM

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc