Komentarz popołudniowy z rynku PLN

2015-09-29

Oglądana na początku tygodnia deprecjacja złotego do dolara amerykańskiego została wczoraj po południu i wieczorem zniesiona. Dzisiaj jednak na parze USD/PLN znowu do głosu doszła strona popytowa. Złotówka od kilku godzin umacnia się natomiast do europejskiej waluty.

 

 

USD/PLN

Notowania USD/PLN wczoraj w nocy przetestowały pozytywnie krótkoterminową strefę wsparć kształtowaną przez poniedziałkowe minima oraz 61,8% zniesienie fali wzrostowej z 24 września (3,76 – 3,7650). Dzisiaj do głosu ponownie doszła strona popytowa, ale sytuacja techniczna w szerszym terminie nie uległa w zasadzie żadnej zmianie.

 

 

EUR/PLN

Notowania EUR/PLN kontynuowały dziś odbicie z zeszłego tygodnia, co sprawiło, że pokonały górne ograniczenie trendu bocznego budującego się od 24 sierpnia (patrz wykres). Lokalne cofnięcie oglądane dziś rano pozwoliło na pozytywny test od góry tego ograniczenia, co z technicznego punktu widzenia stanowi potwierdzenie wybicia.

 

 

 

Autor:

Karolina Bojko-Leszczyńska

EFIX Dom Maklerski S.A.

Analityk Rynków Finansowych

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych