Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Komentarz popołudniowy dla dolara, funta i euro

2014-11-26

Dzisiaj od rana pary złotówkowe podjęły próbę odreagowania, która na notowaniach EUR/PLN i GBP/PLN jest kontynuowana, a kurs USD/PLN po południu ruszył w kierunku południowym.

 

 

USD/PLN

 

Fala spadkowa na parze USD/PLN pokonała linię trendu wzrostowego z genezą 9 października i zatrzymała się dziś rano w okolicy 61,8% zniesienia fali w górę z 29 października i tego-miesięcznych minimów. Strona popytowa podjęła próbę odbicia, ale odbicie to zatrzymało się na poziomie sforsowanej wcześniej linii trendu wzrostowego. Dalsze spadki otworzą tej parze drogę do minimów z końca minionego miesiąca (3,3033). Będzie to także sygnałem, że obecnie korygujemy sekwencję wzrostową z początku października, a nie jedynie tą z 29 października.

 

 

 

GBP/PLN

 

Spadki na parze GBP/PLN zatrzymały się dziś rano w pobliżu tego-miesięcznych minimów i od tej pory przewagę na rynku przejęła strona podażowa. Ruch w górę z 19 listopada w dalszym ciągu jest jedynie korektą impulsu spadkowego z 12 listopada, a obecne odbicie wygląda na drugą nogę wzrostową tej korekty. Celem kurs jest w tym momencie strefa oporów rozciągająca się od poziomu 5,2950 do 5,3050.

 
 

EUR/PLN

 

Na poziomie ważnych średnioterminowych wsparć dziś rano zatrzymała się fala spadkowa na parze EUR/PLN. Obrona wrześniowych i październikowych minimów (poziom 4,1685) skutkowała wygenerowaniem odbicia (patrz wykres), Moim zdaniem jest to jedynie lokalna korekta, po której zakończeniu ruch w dół będzie kontynuowany. Jej maksymalny zasięg wyznacza poziom 4,1950.

 

Autor:

Karolina Bojko-Leszczyńska

EFIX Dom Maklerski S.A.

Analityk Rynków Finansowych

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc