Kolejny dzień stabilizacji złotego

2015-07-16

Grecja zaakceptowała warunki porozumienia, ale mimo tego kwotowania złotego nie zmieniły się znacząco. Nasza waluta wciąż jest w fazie stabilizacji, chociaż na głównej parze walutowej odnotowano w ostatnich godzinach spore spadki. Krajowe dane makro przeszły praktycznie bez echa.

 

Złoty w fazie stabilizacji

Przebieg tego tygodnia wyglądał następująco: złoty poprawił swoją pozycję po przyjęciu przez Grecję porozumienia, następnie doszło do korekty, a teraz obserwujemy fazę stabilizacji kwotowań. Grecki parlament głosował nad przyjęciem porozumienia z wierzycielami, mimo pomyślnego przebiegu głosowania, złoty nie zareagował.

 

Kwotowania złotego

Nasza waluta jest stabilna. Kursy walut powiązanych na parach kształtują się na poziomie podobnym do wczorajszych notowań. Kurs euro wynosi 4,1260 PLN, a kurs dolara 3,7714 PLN. Kurs franka utrzymuje się poniżej 4 PLN i dziś wynosił 3,9580 PLN, a kurs funta 5,8967 PLN.

 

Grecja w dalszym ciągu zagraża walutom EM

Potencjalne problemy Grecji nadal rzutują na wycenę złotego. Tym razem chodzi o możliwość rozpisania przedterminowych wyborów w Grecji. Co prawda parlament przegłosował porozumienie z wierzycielami, ale widoczny jest rozłam w Syrizie, partii rządzącej.

 

FED zapowiada podwyżki stóp

Możliwa podwyżka stóp w USA także nie nastraja pozytywnie do bardziej ryzykownych walut. Inwestorzy skupiają się na doniesieniach z USA, gdzie przedstawiciele FED sygnalizują, że podwyżki są możliwe już niebawem. Kurs dolara na szerokim rynku jest wysoki, podobnie jak kurs funta, co przekłada się na sytuację złotego w zestawieniu z tymi walutami.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych