Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Kolejny dzień kursy rosną, mimo korekty na USD/PLN

2016-10-26

Za nami próba umocnienia złotego, która jednak w perspektywie kilkunastu godzin nie przyniosła większych efektów. Korekta na parze USD/PLN była impulsem do zmian także na pozostałych parach, ale finalnie efekty są marne. Frank umocnił się o 1 grosz, podobnie euro. Na razie nie można liczyć na zmianę sytuacji.

 

Dolar wpływał na wycenę złotego

W ostatnich godzinach na wycenę złotego wpływał dolar. Lekka korekta na tej parze doprowadziła także do próby umocnienia złotego na pozostałych zestawieniach. Niestety po chwilowej poprawie notowań złotego kursy walut wróciły w rejony z wczorajszego zamknięcia, a w niektórych przypadkach nawet są wyższe. Po odreagowaniu na parze USD/PLN ponownie okolice 9-miesięcznych szczytów. Kurs dolara wynosi obecnie 3,98 zł, kurs euro 4,34 zł, frank wyceniany jest na 4,01 zł, a funt szterling na 4,88 zł.

 

Próba umocnienia złotego nie powiodła się

W szerszej perspektywie próba umocnienia złotego nie przyniosła efektów. Dominacja dolara na szerokim rynku niweczy wszelkie efekty chwilowej poprawy koniunktury wokół walut EM. Waluty naszego regionu są w ogóle w nieciekawej sytuacji, ze względu na spadki na forincie, co odbija się oczywiście też na złotym. Kształt dalszej polityki monetarnej Węgier spowodował odwrót od forinta i wzrost presji także na inne waluty koszyka. Jeśli chodzi o złotego to jest jednak jeden pozytywny aspekt, chodzi mianowicie o dobre dane z rynku pracy, gdzie stopa bezrobocia wyniosła mniej niż zakładały prognozy. Obecnie stopa bezrobocia jest najniższa od 1991 r. niestety złoty pozostaje niewrażliwy na krajowe impulsy. Dominują doniesienia z szerokiego rynku.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc