Karty rozdaje FED

2015-07-27

Złoty nadal stabilny do głównych walut. Wykresy techniczne bez większych zmian. Trwa spokojny, wakacyjny handel. Inwestorzy cały czas skupieni na doniesieniach z USA, interpretują wszelkie odczyty gospodarcze pod kątem ich wpływu na działania FED, oczekując na podwyżki stóp procentowych.

 

Stabilny złoty

Tydzień zaczął się spokojnie, na rynku złotego nie odnotowano większych zmian. Dzisiejsze kwotowania złotego: 3,7654 PLN za dolara amerykańskiego, 4,1410 PLN za euro, 3,9173 PLN wobec franka szwajcarskiego i5,8418 PLN za do funta szterlinga. Trend spadkowy franka niestety wyhamował i kurs franka oscyluje wokół 3,91 zł.

 

Złoty mocniejszy do franka

W minionym tygodniu złoty umocnił się do franka o około 7 groszy, obecnie ten trend już wyhamował. Niemniej możliwe są chwilowe korzystne wahania kursu, zatem by je wychwycić, warto kontrolować ceny na platformach internetowych, np. na kantor.pl.

 

Nasza waluta pozostaje atrakcyjna

Ruchy w koszyku CEE, zwłaszcza spadek stóp procentowych na Węgrzech sprawiają, że złoty pozostaje najatrakcyjniejszą walutą regionu, co odzwierciedlają ale ciążyć mu może ryzyko polityczne. Najważniejszym czynnikiem wpływającym na kursy walut pozostają czynniki globalne, czyli chociażby Grecja, Chiny czy najważniejsze obecnie działania FED.

 

Impulsy makro

Sytuacja polityczna na złotego ma teraz ograniczony wpływ na złotego, ale jest istotna z punktu widzenia giełdy, gdzie znacznie ogranicza handel. Innych impulsów krajowych na razie brak, dziś wskazania i odczyty z Niemiec i Stanów Zjednoczonych, a w środę komunikat FED, podsumowujący posiedzenie.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych