Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Jutro o polskich wynagrodzeniach

2019-05-20

Na wykresie eurodolara mamy dziś rano - tzn. przed godziną dziesiątą - kurs 1,1160. Jeśli spojrzymy na wykres w retrospektywie sięgającej połowy ubiegłego roku, to widzimy, że jest to coś w rodzaju łagodnego trendu spadkowego - nawet jeżeli przez kilka miesięcy jesiennych i zimowych można było rzecz traktować jako konsolidację.

 

 

Za nami dane makro, ale dość egzotyczne, dla eurodolara może nieistotne. PKB w Japonii w ujęciu annualizowanym (za I kw. 2019) wyniósł 2,1 proc., a prognozowano tylko -0,2 proc. Produkcja przemysłowa w marcu spadła niestety o 4,3 proc. r/r oraz o 0,6 proc. m/m (jakkolwiek prognozy były jeszcze niższe).

 

O 10:00 poznamy bilans płatniczy Eurolandu, zaś po południu i wieczorem wypowie się trzech luminarzy z zarządu Fed: Harker, Williams i Clarida.

 

 

Na złotym

Jutro w programie dane z Polski o przeciętnym zatrudnieniu i wynagrodzeniu za kwiecień. Przewidywane dynamiki to +6,6 proc. r/r oraz +3 proc. r/r. Z kolei w środę przyjdzie czas na kwietniową produkcję przemysłową, przewiduje się +9,1 proc. r/r.

 

USD/PLN klaruje się na poziomie 3,85, trochę poniżej wyraźnego oporu. Ogólny obraz to łagodny trend wzrostowy, ciągnący się od około roku. Z kolei na EUR/PLN widzimy 4,2980 - zakres obowiązujący z grubsza od wakacji 2018 to 4,2450 - 4,3460.

 

Autor:

Tomasz Adam Witczak

FMC Management sp. z o.o.

Analityk Rynków Finansowych

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc