Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Jutro decyzja FED, dziś dane z Polski

2015-09-16

Na rynku utrzymuje się atmosfera wyczekiwania na uch ze strony FED, a raczej podtrzymanie obecnych stóp procentowych. Wczorajsze dane makroekonomiczne z USA nie były zbyt dobre. Dziś kolejne odczyty w USA, tym razem inflacja. W Polsce kalendarium dosyć ciekawe – odczyty o inflacji, rynku pracy i dynamice wynagrodzeń.

 

Decyzja FED jutro

Jutro poznamy decyzję FED w sprawie stóp procentowych. Analitycy i uczestnicy rynku skłaniają się ku stanowisku, że stopy procentowe w USA pozostaną bez zmian. Kolejnym branym pod uwagę terminem zmiany polityki monetarnej może być najwcześniej grudzień.

 

Słabe dane z USA

Wczorajsze odczyty były stosunkowo słabe, głównie sprzedaż detaliczna i produkcja przemysłowa. Najświeższe dane (opublikowane po godz. 14.) mówią, że ceny konsumenckie miesiąc do miesiąca spadły o –0,1 proc., co zgodne jest z prognozami. Dynamika inflacji bazowej jest jednak dodatnia. Kurs dolara zareagował niewielkim spadkiem.

 

Dzisiejsze dane nieistotne

Dzisiejsze dane nie będą mieć jednak dużego wpływu na zachowanie się dolara. Najistotniejsza jest decyzja FED, a członkowie gremium zapewne mają już wyrobiony pogląd na temat dalszego kierunku amerykańskiej polityki monetarnej. Obecnie eurodolar znajduje się w okolicy 1,1250, a poranek zaczął się od 1,1290.

 

Notowania na parach ze złotym

Odczyty z Polski to wskaźniki inflacji bazowej i dane z rynku pracy o zatrudnieniu i wynagrodzeniach. Złoty będzie jednak bardziej podatny na impulsy z szerokiego rynku, niż na rodzime odczyty. Aktualne kursy walut: euro 4,1938 zł, dolar okolice 3,72-3,73 zł, frank 3,8430 zł, funt 5,7630 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc