Jutro decyzja FED, dziś dane z Polski

2015-09-16

Na rynku utrzymuje się atmosfera wyczekiwania na uch ze strony FED, a raczej podtrzymanie obecnych stóp procentowych. Wczorajsze dane makroekonomiczne z USA nie były zbyt dobre. Dziś kolejne odczyty w USA, tym razem inflacja. W Polsce kalendarium dosyć ciekawe – odczyty o inflacji, rynku pracy i dynamice wynagrodzeń.

 

Decyzja FED jutro

Jutro poznamy decyzję FED w sprawie stóp procentowych. Analitycy i uczestnicy rynku skłaniają się ku stanowisku, że stopy procentowe w USA pozostaną bez zmian. Kolejnym branym pod uwagę terminem zmiany polityki monetarnej może być najwcześniej grudzień.

 

Słabe dane z USA

Wczorajsze odczyty były stosunkowo słabe, głównie sprzedaż detaliczna i produkcja przemysłowa. Najświeższe dane (opublikowane po godz. 14.) mówią, że ceny konsumenckie miesiąc do miesiąca spadły o –0,1 proc., co zgodne jest z prognozami. Dynamika inflacji bazowej jest jednak dodatnia. Kurs dolara zareagował niewielkim spadkiem.

 

Dzisiejsze dane nieistotne

Dzisiejsze dane nie będą mieć jednak dużego wpływu na zachowanie się dolara. Najistotniejsza jest decyzja FED, a członkowie gremium zapewne mają już wyrobiony pogląd na temat dalszego kierunku amerykańskiej polityki monetarnej. Obecnie eurodolar znajduje się w okolicy 1,1250, a poranek zaczął się od 1,1290.

 

Notowania na parach ze złotym

Odczyty z Polski to wskaźniki inflacji bazowej i dane z rynku pracy o zatrudnieniu i wynagrodzeniach. Złoty będzie jednak bardziej podatny na impulsy z szerokiego rynku, niż na rodzime odczyty. Aktualne kursy walut: euro 4,1938 zł, dolar okolice 3,72-3,73 zł, frank 3,8430 zł, funt 5,7630 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych