Jest porozumienie, jak zareaguje funt

2016-02-19

Złoty na wieczór lekko umacnia się do funta mimo porozumienia UE i Wielkiej Brytanii. Przedłużające się negocjacje Wielkiej Brytanii z Unią Europejską nie pomagały dziś funtowi. Donald Tusk wysunął nawet propozycje przedłużenia szczytu. Jednakże jeszcze dziś doszło do porozumienia, obie strony były zdeterminowane, by wypracować kompromis.

 

Trwa szczyt UE i Wielkiej Brytanii

Wczoraj nie udało się wypracować porozumienia, ale dziś jest nowy dzień. Rozmowy trwały do późnych godzin wieczornych, ale przyniosły consensus. Analitycy prognozowali, że jeśli propozycje zostaną przyjęte, funt będzie mieć szansę na umocnienie, ponieważ to waluta wrażliwa na tego typu bodźce. Należy jednak pamiętać, że przed Europą i Wielką Brytanią jest jeszcze kolejny ważny sprawdzian, mianowicie czerwcowe referendum. Rolą polityków będzie teraz przekonanie społeczeństwa brytyjskiego, że dzisiejsze ewentualne porozumienie i pozostanie w UE niesie ze sobą korzyści. Wahania kursu funta są zatem nieuniknione.

 

Wieczorem zawarto porozumienie

Doszło do porozumienia. Najtrudniejszym punktem okazały się być kwestie zasiłków na dzieci imigrantów. Inne kwestie uregulowane w dokumencie to okresy przejściowe dotyczące czasu wprowadzania nowych uregulowań w kwestii tychże zasiłków oraz dostępu do świadczeń pracowniczych. Na parze ze złotym przez cały dzień notowane było lekkie umocnienie naszej waluty. Wieczorem kurs funta wynosił 5,61-5,66 zł. Jeśli przyszłotygodniowe dane makro wypadną dobrze, funt ma szanse na umocnienie, warto więc wykorzystać okazję do tańszego zakupu brytyjskiej waluty.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych