Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Gorszy dzień funta

2016-03-16

Kolejny nie najlepszy dzień funta. Brytyjskiej walucie nie pomogły względnie dobre dane z rynku pracy. Na wycenie funta zaciążyły inne dane makro, mianowicie rewizja PKB. Prognozy zostały mocno zrewidowane w dół, a jeśli dojdzie do Brexitu, sytuacja jeszcze się pogorszy.

 

Złe dane makro

Po kilku udanych dla funta sesjach od kilkunastu godzin obserwujemy ponowne pogorszenie nastrojów wokół brytyjskiej waluty, co szczególnie zaostrza się dziś, po serii danych makro z brytyjskiej gospodarki. Na początek warto wspomnieć o względnie dobrych raportach z rynku pracy. Spadła liczba wniosków o zasiłki i wzrosła dynamika wynagrodzeń. Jednakże w obliczu kolejnych danych, było to za mało, by wzmocnić funta. Dominowały bowiem niepokojące informacje o PKB. Rewizja prognoz mówi o  spadku  z 2,4 proc do 2,1 proc. w 2016 roku oraz z 2,5 do 2,2 w następnym, aż do spadku do poziomu 2,1 z 2,4 w 2018 roku. George Osborne twierdzi ponadto co chyba nikogo nie dziwi, że jeśli dojdzie do Brexitu, dane zostaną ponownie zrewidowane w dół.

 

Funt ponownie słabnie

Funt słabnie. Dziś wieczorem w skupie za funta płacono już tylko 5,4187 zł, a w sprzedaży, w serwisie kantor.pl funt kosztował 5,4787 zł. Funt ma gorsze notowania nie tylko na parze ze złotym. Niski kurs funta na zestawieniu GBP/PLN jest pochodną sytuacji na szerokim rynku, gdzie funt także traci. Na parze z dolarem (GBP/USD) osiągnięty został poziom wsparcia 1,4078 i możliwy jest test okoli 1,40.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc