Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Gorsze dane z USA, ale dolar nadal silny

2016-02-29

Dzisiejsze dane makro z USA okazały się słabsze niż przewidywano, ale mimo wszystko dolar trwa na dobrej pozycji. Jutro poznamy kolejne odczyty ze Stanów. Po południu nieco zyskał funt, po ostatnich spadkach wzrost kursu nawet o 1 grosz można uważać za dosyć znaczny ruch w górę.

 

Słabsze dane z USA

Dzisiaj opublikowane zostały dane makro z USA. Po południu poznaliśmy odczyt indeksu PMI z Chicago. Za luty odnotowano spadek rzędu 8 pkt., podczas gdy szacunki mówiły o spadku z 55,6 do 53 pkt. Nienajlepiej przedstawiają się też dane odnośne sprzedaży domów, tu dynamika spadła 0 2,5 proc. jeśli chodzi o zestawienie z poprzednim miesiącem. Jutro z kolei odczyt ISM dla przemysłu, tu także rokowania nie są dobre, szczególnie w kontekście dzisiejszych danych o PMI. Dolar mimo wszystko trzyma się mocno. Szczególnie widoczne jest to na głównej parze, czyli zestawieniu z euro. Wspólnej walucie z kolei zaszkodziły dane o inflacji za mijający miesiąc, stąd też tak wyraźna dominacja dolara na tej parze.

 

W Europie karty rozdaje EBC

W Europie karty rozdaje EBC, na szerokim rynku inwestorzy czekają na ruch ze strony Draghiego. Traci na tym frank szwajcarski. Rośnie świadomość, że Szwajcarzy będą musieli zareagować na potencjalne działania EBC. Posiedzenie na którym zapadną wiążące decyzje odnośnie dalszej polityki monetarnej w strefie euro już za 10 dni. Tymczasem dziś kurs euro wynosił 4,3311-4,3601 zł, kurs dolara 3,9802-4,0052 zł, kurs franka 3,9911-4,0201 zł, a kurs funta 5,5430-5,5830 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc