src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Historyczne głosowanie nie pomaga funtowi

2017-03-08

W Wielkiej Brytanii historyczne głosowanie, tymczasem kurs funta utrzymuje się poniżej 5 PLN. W ujęciu tygodniowym, a także długookresowym trend spadkowy. Izba Lordów podjęła ważne decyzje, które regulować mają kilka istotnych aspektów życia po Brexicie, a niektórzy oceniają je nawet jako próbę powstrzymania wyjścia Brytyjczyków z UE.

 

Warunki Brexitu

Izba Lordów decydowała o prawie veta co do warunków na jakich przeprowadzony ma zostać Brexit. Minister do spraw wyjścia z UE stwierdził, że to 'próba powstrzymania Brexitu'. W skrócie: Sąd Najwyższy zadecydował, że wypowiedzieć się muszą obie izby parlamentu, czyli Izba Gmin i Izba Lordów. Lordowie zagłosowali za zagwarantowaniem praw obywatelom unii, którzy mieszkają w Wielkiej Brytanii, a najnowsza odsłona dramatu pt. Brexit polega na kolejnej poprawce, w myśl której ostateczne warunki opuszczenia Unii również muszą być zaaprobowane przez obie izby, przy czym będzie działało prawo veta. W teorii kurs funta powinien się nieco uspokoić, tymczasem utrzymuje się nisko, poniżej 5 PLN.

 

Czy zmiany przejdą

Burza wokół decyzji Izby Lordów trwa, minister do spraw wyjścia z Unii zapowiada, że w Izbie Gmin będzie trwała walka o ich odrzucenia, bo tak naprawdę są próbą powstrzymania procesu Brexitu. Przerzucanie się argumentami i walka na poziomie organów decyzyjnych w istocie cały proces może opóźnić, ale wszelka niepewność nie jest teraz dla funta dobra. Brytyjska waluta znajduje się w trendzie spadkowym. Dzisiejszy kurs to 4,99 zł. Proces Brexitu, zgodnie z intencjami rządu, ma rozpocząć się jeszcze w marcu.

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych