src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Funt wciąż wysoko

2017-01-27

Na rynku złotego pozytywny obrót spraw, euro tak tanie nie było od dwóch miesięcy. Znacznie potaniały także frank i dolar. Wyjątek stanowi brytyjski funt, który umocnił się na dosyć zaskakującą skalę, nawet dla analityków rynkowych i wytrawnych inwestorów. Dziś kurs funta jest wciąż wysoko, choć już nieco niżej niż jeszcze kilkanaście godzin temu.

 

Brytyjska waluta mocna

Na szerokim rynku brytyjska waluta dawno nie była aż tak mocna, szczególnie na parze a amerykańskim dolarem, ale my także mogliśmy odczuć bezpośrednio umocnienie funta. W przeciągu jednego tygodnia funt umocnił się blisko 5 groszy. Dziś z kolei funt zanotował spadek, ale kurs tej waluty nadal jest wysoki i wynosi 5,11 zł. Na pozostałych parach spokojnie, frank bez zmian, nadal kosztuje 4,07 zł. Spadł za to kurs euro i kurs dolara. Ten tydzień uznajemy za dobry jeśli chodzi o zestawienie złotego na parach.

 

Nadchodzi interesujący tydzień

Ten tydzień praktycznie już za nami, ale w przyszłym tygodniu kilka interesujących wydarzeń. Inwestorzy będą oczywiście oczekiwali rozwinięcia kwestii planu na Brexit, przyglądali się decyzjom nowego prezydenta USA, ale czeka na nich także kilka innych potencjalnych bodźców do handlu. Kurs funta może ulec zmianie z uwagi na nadchodzące posiedzenie Banku Anglii. W kalendarium szerokiego rynku także posiedzenie FED i publikacje makro z Europy. Będą to dane o inflacji z Niemiec, Hiszpanii, Francji oraz Strefy Euro. Rynek skupi się na wpływie jakie odczyty mogą wywierać na decyzjach Europejskiego Banku Centralnego w sprawie dalszego kształtu jego polityki.

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych