Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Funt traci najwięcej

2016-11-22

Impulsy z szerokiego rynku w postaci słabszego dolara przyniosły także długo oczekiwaną korektę na złotym. Nasza waluta zdołała umocnić się na parach, a największy ruch obserwowaliśmy na zestawieniu z funtem szterlingiem. Kurs brytyjskiej waluty spadł z 5,24 zł do 5,19 zł.

 

Złoty zyskał  na parach

Za sprawą impulsu z szerokiego rynku złoty zdołał się umocnić o kilka groszy na wszystkich parach. Najwięcej traci funt, gdzie kurs spadł w przeciągu dobry o 5 groszy i obecnie wynosi 5,19 zł. Podobna sytuacja miała miejsce także na zestawieniu z dolarem, ale ten zaczął szybko dorabiać i obecnie kosztuje 4,17 zł. O niecałe 2 grosze potaniał także frank szwajcarski, co jest dobrą wiadomością dla frankowiczów.

 

Jest nadzieja dla frankowiczów

Informowaliśmy ostatnio o już niemalże cyklicznych doniesieniach prasowych o pozwach przeciwko bankom, które udzielały kredytów we frankach. Polskie sądownictwo zdaje się przychylnie podchodzić do roszczeń kredytobiorców. Dziś kolejna taka historia obiegła prasę i dała nadzieję wielu frankowiczom. W dobie słabego złotego, kiedy kurs franka wynosi znacznie powyżej 4,10 PLN nie do przecenienia dla nich są wszelkie rozwiązania tej trudnej sytuacji. Sąd unieważnił umowę kredytu we frankach zawartą z jednym z większych banków. W Warszawie sąd pierwszej instancji uznał, że zapisy umowy kredytowej sformułowane były niepoprawnie i to na tyle, że wspomniana umowa nie spełniła wymogów prawa bankowego.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc