Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Funt tanieje, frank umacnia się

2016-02-24

Wczoraj frank rozpoczął marsz na północ i dziś utrzymuje ten kierunek. Na szerokim rynku znacznie zyskał na atrakcyjności i jest to obecnie jedna z najchętniej kupowanych walut. Odwrotnie brytyjski funt. Widmo Brexitu na horyzoncie skutecznie zniechęca do inwestowania w funta.

 

Wahania na parach

Złoty nadal pod presją, tanieje ropa, spada zainteresowanie walutami rynków wschodzących. Dziś kursy walut utrzymywały się na poziomie zbliżonym do wczorajszego zamknięcia, choć nie brakowało poważnych wahań. Dzień kończymy następująco: euro 4,3900 zł, frank szwajcarski 4,0400 zł, dolar 3,9862 zł, funt szterling 5,5574 zł. Na funcie presja, brytyjska waluta traci z powodu zagrożenia Brexitem, a przypominajmy, że obecnie prawdopodobieństwo wyjścia Wielkiej Brytanii z UE waha się na poziomie 30-40 proc.

 

Podrożał frank

Od wczoraj utrzymuje się wysoki kurs franka. Do skokowego wręcz wzrostu doszło za sprawą wypowiedzi prezesa SNB. Jordan stwierdził, że polityka obniżania stóp procentowych w dłuższym okresie jest ograniczona. Do tej pory wypowiedzi prezesa koncentrowały się głównie na podkreślaniu przewartościowania franka i gotowości do sztucznego obniżenia kursu. Szwajcarzy oczekują też na ruch ze strony EBC. Wystąpienie zbiegło się ze zmianą układu sił na szerokim rynku. Frank stał się atrakcyjną alternatywną dla bardziej ryzykowanych walut. Kapitał odpływa z rynku złotego, spada też zainteresowanie pozostałymi walutami rynków wschodzących.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc