Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Funt w lepszej kondycji, spadki wyhamowały

2016-07-14

Za nami posiedzenie BoE. Stopy procentowe pozostały na dotychczasowym poziomie. Indeksy giełdowe notują zwyżki. Brytyjczycy mają nową premier. Wszystkie te czynniki wpłynęły dodatnio na kurs funta. Spadki zahamowały, funt odrabia straty. Dziś za brytyjską walutę płacono już 5,31 zł.

 

BoE zaskoczył

Bank Anglii zaskoczył uczestników rynbku. Analitycy rynkowi i ekonomiści najważniejszych banków niemal jednogłośnie twierdzili, ze nastąpi zmiana stóp procentowych. Oczekiwano obniżenia ich o kilka punktów. Pojawiały się też gołsy o rozszerzenieu programu skupu aktywów, tymczasem nic tkaiego nie nastąpiło. Stopy procentowe pozostały na dotychczasowym poziomie. Ponatdo Brytyjczycy mają nową premier. Na razie, co piszemy z pewnym przekąsem, najwięcej emocji budzi garderoba szefowej rządu. Niemniej kurs funta na wszystkie te czynniki reaguje pozytywnie i brytyjska waluta odrabia straty.

 

Na szerokim rynku optymizm

Na szerokim rynku panuje optymizm. Rynki giełgowe także w dobrej kondycji. Najważniejsze światowe indeksy notują histoiryczne maxima. Straty notuje japoński jen, jedna z najważniejszych światowych walut. Wróćmy jednak do Wielkiej Brytanii. Tamtejsza giełda reaguje nieco słabiej, indeksy nie idą w górę tak dynamicznie jak w przypadku innych europejkich parkietów. Na parze GBP/USD wzrost kursu do 1,33. W przypadku zestawienia GBP/PLN wyraźne odbicie funta. Dzisiejszy kurs funta wynosi już 5,31 zł. Pozostałe waluty także dosyć wysoko.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc