Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Funt ponownie niżej

2016-07-17

Po umocnieniu funta z końcówki tygodnia pozostało tylko wspomnienie. Funt szterling po osiągnięciu maximum przy 5,31 powrócił w rejony poniżej 5,30. Podobnie na eurodolarze, umocnienie euro było krótkotrwałe i doprowadziło jedynie do konsolidacji. Decyzja BoE pomogła zarówno funtowi, jak i euro, ale impuls ten miał ograniczoną siłę oddziaływania.

 

Spadki na funcie

Dziś kurs funta wynosi 5,29 zł. Umocnienie brytyjskiej waluty z końcówki tygodnia miało prawdopodobnie charakter przejściowy. Decyzja BoE o braku podwyżek pomogła wywindować notowania funta powyżej poziomu 5,31 zł i był to całkiem przyzwoity wynik, zważywszy na spadki w reakcji na wynik referendum, ale podobnie jak w przypadku eurodolara, efekt okazał sie krótkotrwały. Obserwujemy już wahania kursu, podczas których funt spada do 5,29 zł. Bardziej widoczne zmiany te są na szerokim rynku. Na parze ze złotym, z uwagi na niechęć inwestorów do walut EM, funt trzyma się jeszcze stosunkowo dobrze.

 

Mocny dolar, na euro konsolidacja

Na parze GBP/PLN mocne odbicie funta za nami, z okolic 5,15 funt powrócił do 5,30 zł, ale jak wspomnielismy, umocnienie ma charakter przejściowy. Na pozostałych parach wlautowych sytuacja jest dosyć przyzwoita, zważywszy wydarzenia ostatniej doby i odwrót od walut EM. Złotemu pomogło utrzymanie ratingu, ale w rpzypadku tego impulsu również nie należy oczekwiać długotrwałego efektu. Inwestorzy szukają obecnie nie okazji do szybkiego zarobku, ale bezpieczeństwa. Najmocniejsza figura to teraz dolar. Przepływ środków jest widoczny i euro nie może pochwalić się sukcasami na parze z dolarem, Obserwujemy co najwyżej konsolidację. W zestawieniu ze złotym: kurs euro 4,42 zł, kurs dolara 3,98 zł, kurs franka 4,08 zł. Niestety krzywe techniczne wskazują na trend wzrostowy na wszystkich trzech zestawieniach. Złoty będzie tracić.

 

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc