Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Funt pod presją, złoty stabilny

2016-08-02

Dzień dla złotego zaczął się spokojnie. Istotnych zmian na parach nie było. Poważna wyprzedaż funta nikogo już nie dziwi. Trend spadkowy trwa. Oczekiwane są poważne działania ze strony BoE. W nienajlepszej formie także dolar. Na pozostałych parach konsolidacja.

 

Dolar tańszy

Nieco tańszy dolar. Inwestorów rozczarowały ostatnie dane makro, wizja podwyżek stóp w USA oddala się. Kurs dolara rano spadł poniżej 3,90 zł. Tymczasem nisko także funt, ale w tym przypadku odpada element zaskoczenia. Słaba kondycja brytyjskiej waluty nikogo już nie dziwi. Kurs funta utrzymuje się na poziomie 5,17 zł. Bez większych wahań także na szwajcarskim franku. Kurs tej waluty oscyluje rano wokół 4,01-4,02 zł, ale warto pamiętać, że ostatnio ta waluta zanotowała spore wzrosty na fali umocnienia na parze CHF/EUR. Zgodnie z zestawieniami notowań było to 0,4 proc. Frank prezentuje tendencje wzrostowe.

 

Wydarzeniem dnia prezentacja ustawy frankowej

Wydarzeniem dzisiejszego dnia będzie bez wątpienia prezentacja projektu ustawy frankowej, na którą czeka wielu frankowiczów. W dzisiejszym kalendarium nie ma wydarzeń, które mogłyby być istotne z punktu widzenia rynku walutowego. Nie spodziewamy się zatem poważnych wahań na złotym, chyba, że ustawa okaże się prawdziwie rewolucyjna jeśli chodzi o system bankowy. Oczekiwania są jednak dosyć ostrożne, ale jest szansa, że kurs franka wyhamuje. Impulsami z szerokiego rynku będą dziś natomiast kolejne odczyty inflacyjne ze strefy euro i dane z USA o wydatkach i dochodach.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc