Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Funt po 5 PLN

2016-08-09

Zgodnie z naszymi ubiegłotygodniowymi prognozami kurs funta osiągnął poziom 5 PLN. Seria niekorzystnych danych z Wielkiej Brytanii pogłębiła spadki na funcie. Przyczyniły się do tego także postanowienia BoE o dalszym kształcie polityki monetarnej, m.in. obniżenie stóp procentowych.

 

Globalna przecena funta

Trwa globalna przecena funta. Taki obrót sprawy nikogo już nie zaskakuje i był przewidywany przez naszych analityków już w minionym tygodniu. Realizacja czarnego scenariusza dla funta przygnębia polskich pracowników w Wielkiej Brytanii. Dziś na kantor.pl funta można było kupić nawet po 5 PLN. Na taki stan rzeczy składają się pierwsze skutki Brexitu, czyli dużo słabsze dane makro i konieczność reakcji ze strony BoE. Nasza waluta umocniła się także na pozostałych parach, ale jest to niewielki ruch. Kurs euro wynosi 4,27 zł, kurs franka 3,92 zł a kurs dolara 3,85 zł.

 

Presja na funta

Presja na funta nikogo już nie zaskakuje, a jej skutki są ewidentne, wyprzedaż brytyjskiej waluty trwa w najlepsze. Przyczyniły się do tego stanu rzeczy ostatnie dane makro, ale za prawdziwy powód nasilenia spadków na funcie uznawany jest artykuł w "The Times", w którym wypowiada się Ian McCafferty członek BoE. Bezpośrednio po publikacji na parze GBP/USA zanotowano spadki poniżej 1,30 a na parze GBP/PLN poniżej 5,00.Artykuł mówi o "dramatycznej zmianie perspektyw gospodarczych Wielkiej Brytanii" oraz o bliskiej recesji.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc