Funt oscyluje wokół 5,30

2016-04-04

Rynek skupiony jest głównie na zmaganiach eurodolara, ale warto zwrócić uwagę również na funta szterlinga. Brytyjska waluta bije kolejne rekordy. Dziś kurs funta oscylował wokół 5,30. Właściwie jeśli chodzi o tę walutę, nie możemy napisać nic nowego – funt będzie słaby, dopóki na horyzoncie widnieje Brexit.

 

Temat Brexitu wciąż aktualny

Głównym tematem na Wyspach pozostaje Brexit. Brytyjczycy już w czerwcu zadecydują o dalszym członkostwie swojego kraju w Unii Europejskiej. Do tego czasu funt nie podźwignie się do poziomów sprzed kilku miesięcy. Możliwe są chwilowe umocnienia brytyjskiej waluty w odpowiedzi na wyniki referendum, ale musiałby one zdecydowanie przemawiać na korzyść przeciwników Brexitu. UE boi się Brexitu, tymczasem na horyzoncie pojawia się ponownie Grecja i wspomnienie zagrożenia Grexitem.

 

Grecja ponownie na celowniku

Temat Grecji ponownie staje się aktualny. Helladę "na celownik" ponownie wziął Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Dyrektor tej instytucji podała do publicznej wiadomości, że brak jest wiarygodnych programów, które mogłyby doprowadzić do porozumienia z wierzycielami. Pojawiły się nawet pogłoski o ponownej niewypłacalności Grecji. Taki obrót sprawy ciążyć będzie euro, dziś jednak kurs wspólnej waluty jest dosyć wysoki i wynosi 4,25. Kursy pozostałych walut kształtują się następująco: funt 5,33 zł, dolar 3,73 zł, frank 3,90 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych